درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, فوتبال ایران, ورزش, ورزش جهان  »   اقبالی:از تیم سوریه باید ترسید/ کره جنوبی را تیم اول گروه می‌دانم
24 آبان 1395 , ساعت 8:47
اقبالی:از تیم سوریه باید ترسید/ کره جنوبی را تیم اول گروه می‌دانم

فوتبال ایران رانتی شده است؛

اقبالی:از تیم سوریه باید ترسید/ کره جنوبی را تیم اول گروه می‌دانم

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گوید تیم ملی فوتبال سوریه در حد صعود به جام جهانی نیست ولی می تواند در معادلات بالای جدول تاثیرگذار باشد. اقبالی همچنین فوتبال ایران را یک فوتبال رانتی دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، مسعود اقبالی با اشاره به بازی تیم ملی فوتبال ایران و سوریه در رقابت‌های انتخابی جام جهانی سوریه اظهار کرد: سوریه حریف ساده‌ای برای ما تیم ملی ما نیست. نتایج این تیم در مسابقات قبلی‌اش هم نشان دهنده همین موضوع است. سوریه خودش در حدی نیست که به جام جهانی برود، اما این قابلیت را دارد که در معادلات صدر جدول تاثیر گذار باشد و سرنوشت تیم های صعود کننده را تعیین کند.

وی افزود: شرایط اقلیمی مالزی هم در این بازی تعیین کننده است. گویا این بازی در هوای بارانی انجام می‌شود. کارلوس کی‌روش هم که یک مربی با تجربه و کار بلد است؛ برای همین تیمش را چند روز زودتر به مالزی برده تا بازیکنان به این شرایط آب و هوایی عادت کنند. برای تیم ما حتی در این بازی که حریفش تیم سوریه است، مهم گل نخوردن است. به نظر من اگر خدایی نکرده در این بازی از حریف گل بخوریم، کارمان گره خواهد خورد.

مدرس رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در پاسخ به این سئوال که آیا روند کنونی تیم ملی برای رسیدن به جام جهانی امیدوار کننده هست یا خیر، گفت: قطعا روندمان امیدوار کننده است. البته باید هوشیار باشیم و بدانیم با وجود این که در دور رفت این مسابقات نتایج خوبی گرفته ایم، اما این بازی ها دور برگشتی هم دارد. ازبکستان و کره جنوبی تیم های بسیار خوبی هستند و تهدید های بالقوه ای برای ما به حساب می آیند. ازبک ها فوتبالی کاملا نزدیک به روسیه دارند. آنها هم مثل تیم ما در دور رفت نتایج خیلی خوبی گرفتند. در باره کره هم باید بگویم که از نظر خود من کره تیم اول گروه است. آنها به لحاظ فوتبالی از همه تیم‌های گروه جلو هستند و قطعا در دور برگشت نتایجی بهتر از دور قبل خواهند گرفت. رقابت اصلی بین سه تیم ایران، کره جنوبی و ازبکستان است.

اقبالی که دوره ۲۵ روزه تدریس کلاس مربی گری‌اش در کره شمالی را به پایان رسانده، گفت: در مدتی که در کشور کره شمالی بودم با بسیاری از مربیان و چهره های فوتبالی آنجا صحبت می کردم. آنها می‌گفتند که هم خودشان (کره شمالی) و هم همسایه جنوبی آنها همیشه از فوتبال ایران می‌ترسیدند. حتی در دورانی که از نظر فوتبالی از ما قوی تر بودند. این موضوع یک برگ برنده برای تیم ملی ما محسوب می‌شود. اگر در دور برگشت بازی به کره جنوبی را نبازیم، شانس صعود ما به جام جهانی خیلی زیاد می شود.

مربی سابق تیم استقلال در خصوص شرایط این تیم در فصل جاری نیز گفت:  اگر بخواهم تعارف را کنار بگذارم و در یک جمله در باره استقلال صحبت کنم باید بگویم از نحوه بازی استقلال راضی نیستم. استقلال در مجموع چنگی به دل نمی زند. هرچند این تیم در بازی های اخیرش کمتر گل خورده، اما به نظر من ساختار دفاعی استقلال هنوز سر و سامان نگرفته و ضعف‌های فراوانی دارد. البته شاید آنالیز تیم استقلال از حوصله این بحث خارج باشد. اما در کل باید بگویم استقلال در خطوط سه گانه‌اش ضعف دارد. تیم فاقد برنامه در حمله و دفاع است.

اقبالی در پایان گفت: کلا فوتبال ایران مسیر خوبی را در پیش نگرفته و من نگران آینده فوتبال کشورم هستم. فوتبال ما ساختار درست و حسابی ندارد و سیاست «هرچه پیش آید خوش آید» را در پیش گرفته. من خودم به طور کلی قید مربیگری را زده‌ام و الان تمرکزم تنها روی تدریس است. به تازگی یک دوره 25 روزه در کره شمالی برگزار کردم و به زودی دوره‌ای مشابه در کشور نپال خواهم داشت. اما این درددل خیلی از مربیان فوتبال ایران است که مربیگری در ایران بیشتر رانتی شده. مربیانی که رانت دارند می توانند تیم بگیرند. یکسری مربی داریم که همیشه سر کار هستند. بدون آن که نتایج قبلی که گرفته اند مهم باشد. این یکی از معضلات فوتبال ایران است که این فوتبال را به بیراهه کشانده است.

مهر

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت