درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جامعه, گردشگری  »   پاسخ مسجدجامعی به آبگرفتگی برج آزادی/ اواخر دی‌ماه زمان بهره‌برداری برج
21 آبان 1395 , ساعت 13:46
پاسخ مسجدجامعی به آبگرفتگی برج آزادی/ اواخر دی‌ماه زمان بهره‌برداری برج

پاسخ مسجدجامعی به آبگرفتگی برج آزادی/ اواخر دی‌ماه زمان بهره‌برداری برج

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، احمد مسجدجامعی با اشاره به بازدید روز گذشته‌اش از برج آزادی و روند بهسازی و مرمت این برج گفت: روز گذشته به همراه شهردار منطقه 9 و خسروآبادی رییس میراث فرهنگی استان تهران از برج آزادی بازدید و از نزدیک در جریان مرمت و بهسازی این برج قرار گرفتیم.

وی با بیان اینکه پس از بارندگی‌های اخیر در برخی از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری عنوان شده بود که به دلیل عملیات عمرانی شهرداری تالارهای این برج دچار آب گرفتگی شده است برهمین اساس لازم بود از نزدیک از قسمت‌های مختلف این برج بازدید و در جریان عملیات مرمت این برج قرار بگیریم.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه تالار موزه این برج دچار آب‌گرفتگی  شده بود و پس از بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که دلیل آبگرفتگی این تالار سرریز شدن چاه‌های جذبی و نه عملیات مرمت شهرداری است، گفت: بررسی‌های دقیق نشان داد که عملیات مرمت شهرداری تهران درست انجام شده و در چارچوب مرمت سازمان میراث فرهنگی بوده است و برهمین اساس عملیات مرمت نقشی در آبگرفتگی یکی از تالارهای برج آزادی نداشته است.

مسجدجامعی که روز گذشته از این برج بازدید داشت، با بیان اینکه شهرداری تهران عملیات مرمت و بهسازی برج آزادی را برعهده دارد و تاکنون زمان‌های متعددی را برای اتمام این عملیات و بازگشایی برج برای بازدید عموم اعلام کرده است، گفت: در جلسه روز گذشته مقرر شد که تا اواخر بهمن‌ماه عملیات مرمت به طور کامل پایان یابد و این برج برای بازدید عموم بازگشایی شود.

وی همچنین با اشاره به برخی نگرانی‌های سازمان میراث فرهنگی و حامیان میراث پایتخت درباره نحوه مرمت این برج گفت: مرمت براساس اصول سازمان میراث فرهنگی و در چارچوب استانداردها انجام شده و حتی دغدغه مسوولان و NGOهای میراث فرهنگی درخصوص ناهمگونی سنگ‌های برج نیز مرتفع شده است به گونه‌ای که شهرداری تهران با کارخانه سازنده سنگ‌های اولیه برج در ارتباط است و سنگ‌های جدید دقیقا منطبق با سنگ‌های پیشینی است که در برج آزادی از آن استفاده شده است.

عضو شورای شهر تهران در پایان افزود: این بازدید در راستای این مهم صورت گرفته است که مطمئن شویم تا آبگرفتگی یکی از تالارهای ناشی از ساخت و سازهای شهرداری نبوده و زمان بهره‌برداری دقیق مشخص شود که خوشبختانه مسئولان اعلام کردند که اواخر دی‌ماه زمان قطعی بهره‌برداری از برج آزادی است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت