درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اروپا و آمریکا, برگزیده, جهان, حقوق بشر, روسیه و قفقاز  »   روسیه کمک جهانی برای پایان کشتار مردم یمن را خواستار شد
21 آبان 1395 , ساعت 13:29
روسیه کمک جهانی برای پایان کشتار مردم یمن را خواستار شد

روسیه کمک جهانی برای پایان کشتار مردم یمن را خواستار شد

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: وضعیت یمن بر اثر ادامه مناقشه مسلحانه وخیم تر می شود و بر اساس اطلاعات استفان اوبراین معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه تا کنون بیش از 10 هزار نفر بر اثر اقدام های جنگی کشته شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن ، رژیم سعودی و چند کشور عربی عضو ائتلاف وابسته برخوردار از حمایت آمریکا، غرب و سکوت حمایت آمیز سازمان ملل از فروردین سال 94 برای بازگشت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت، مردم این کشور را زیر شدیدترین بمباران ها قرار داده اند که افزون بر ویرانی این کشور، حدود 10 هزار قربانی برجای گذاشته است.
بنا به اعلام وزارت خارجه روسیه، زاخارووا در بیانیه خود نوشته است: بیش از 21 میلیون نفر که 80 درصد جمعیت یمن را تشکیل می دهند به کمک های فوری نیاز دارند، هفت میلیون نفر در آستانه مرگ بر اثر گرسنگی هستند و شمار آوارگان نیز از مرز سه میلیون نفر فراتر رفته است.
وی ادامه داده است: اوضاع یمن بر اثر محروم شدن اکثریت مردم از آب آشامیدنی و تاسیسات بهداشتی بدتر شده و بیشترین مشکلات در بخش بهداشت و درمان است، زیرا بر اثر کمبود شدید خدمات پزشکی بحرانی شده و از سال 2015 تاکنون حدود 10 هزار کودک جان خود را از دست داده اند.
«نظام بهداشت و درمان در بمباران های گسترده تاسیسات و کمبود شدید دارو و تجهیزات فلج شده است. مردم بیشتر از بیماری های عفونی خطرناک مانند وبا و برونشیت عفونی رنج می برند. خطر شیوع بیماری ها در سراسر این کشور وجود دارد. بر اساس اطلاعات سازمان بهداشت جهانی ممکن است تا 76 هزار نفر به وبا مبتلا شوند و هفت میلیون نفر هم در مناطق خطرناک آلوده به وبا قرار گیرند.»
زاخارووا افزود: در این شرایط بحرانی، کمبود منابع مالی برای ارائه کمک های انساندوستانه به یمن احساس می شود و به گفته معاون دبیرکل سازمان ملل، برنامه کمک به این کشور فقط 50 درصد تامین مالی می شود در حالیکه به بیش از 820 میلیون دلار بودجه نیاز هست.
وی ادامه داد: مسکو بارها خواستار اتخاذ تدابیر فوری برای بهبود وضع اجتماعی و اقتصادی یمن، تامین شرایط دسترسی تمام مناطق به کمک های انسانی و پایان محاصره دریایی و هوایی آن (از سوی رژیم سعودی) شده است و در زمان حاضر نیز امکان ارسال یک محموله دیگر کمک های انسانی به این کشور را بررسی می کنیم.
زاخارووا نوشت: همچنان بر این باوریم که فقط حل و فصل سیاسی بحران یمن با توجه به منافع تمامی گروههای سیاسی و اجتماعی منجر به بهبودی واقعی اوضاع انسانی این کشور می شود.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پایان بیانیه بر حمایت از تلاش های احمد ولد الشیخ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در یمن برای پایان دادن به مناقشه تاکید و اعلام کرد: روسیه به نوبه خود در تماس با طرف های یمنی، بازیگران منطقه ای و همکاری با سازمان ملل برای کمک به یافتن راهکارهای پایان این وضعیت و حل و فصل سیاسی مسائل تلاش می کند.
اروپام 391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

ایرنا

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت