درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اقتصاد, برگزیده, بورس و بازار  »   رشد 36 دلاری قیمت اونس جهانی و توقف معاملات طلا در بازار تهران
19 آبان 1395 , ساعت 13:41
رشد 36 دلاری قیمت اونس جهانی و توقف معاملات طلا در بازار تهران

رشد 36 دلاری قیمت اونس جهانی و توقف معاملات طلا در بازار تهران

به گزارش سخن، «محمد کشتی آرای» امروز (شنبه) تاکید کرد: تا تثبیت مجدد قیمت ها و بازگشت آنها به روال عادی، هرگونه معاملات طلا در بازار با احتیاط انجام می شود.
وی با بررسی آخرین وضعیت بازار داخلی طلا و سکه ناشی از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزود: از ساعت چهار صبح امروز و اعلام پیش افتادن «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان از رقیب خود، بازارهای مالی این کشور تا حد زیادی تحت تاثیر قرار گرفت و شاخص بورس آن روند نزولی شد.
به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، در پی این واکنش در بازار بورس، قیمت نفت کاهش یافت و ارزش سهام نیز به شدت سقوط کرد، اما در مقابل ارزش طلا رو به افزایش گذاشت.
وی ادامه داد: برآیند این تغییرات، کاهش ارزش دلار آمریکا را در بازارهای پولی رقم زد و ارزش این ارز در مقابل سایر ارزهای عمده و مهم نیز با افت مواجه شد.
کشتی آرای یادآور شد: افزایش اولیه به ثبت رسیده قیمت اونس جهانی طلا در صبح امروز 50 دلار بود، اما تا این لحظه و با چند نوسان، قیمت اونس جهانی 36 دلار در همسنجی با آخرین ساعت های معاملات دیروز رشد به ثبت رسانده است.
وی بیان داشت: این تغییر و تحولات از صبح امروز بازار ایران را نیز تحت تاثیر خود قرار داده و بویژه بازارهای بورس و سهام نوساناتی را تجربه کرده اند.
به گزارش سخن ، بورس تهران آخرین روز معاملات هفته جاری را تحت تاثیر نتایج فعلی انتخابات آمریکا با کاهش بیش از 1249 واحدی آغاز کرد و در ساعت 12 و 30 دقیقه 1459 واحد افت را به ثبت رساند و شاخص کل به عدد 78 هزار و 411 رسید.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: امروز قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی با 300 هزار ریال رشد به 11 میلیون و 400 هزار ریال افزایش یافت و هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه یک گرمی نیز به ترتیب رشدی 110 هزار ریالی، 60 هزار ریالی و 30 هزار ریالی در مقایسه با دیروز تجربه کردند.
به گفته کشتی آرای، قیمت هر گرم طلای 18 عیار نیز با رشدی 35 هزار ریالی در همسنجی با دیروز به یک میلیون و 155 هزار ریال رسیده است.
وی گفت: هم اینک و با شوک وارد شده قیمتی، خرید و فروش ها در بازار ایران متوقف شده و تا ثابت شدن قیمت ها و بازگشت آنها به روال عادی، هر گونه معاملات در بازار با احتیاط انجام می شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: معامله های انجام شده بیشتر در حد خُرد است و افراد از انجام معاملات کلان طلا خودداری می کنند.

ایرنا

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت