درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, در شهر, کتاب  »   ترویج کتابخوانی با برگزاری جشنواره کتاب کودک و نوجوان در تبریز
19 آبان 1395 , ساعت 13:42
ترویج کتابخوانی با برگزاری جشنواره کتاب کودک و نوجوان در تبریز

ترویج کتابخوانی با برگزاری جشنواره کتاب کودک و نوجوان در تبریز

به گزارش  سخن به نقل از مهر، رئیس کمسیون فرهنگی و امور اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز در دیدار با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی از میزبانی جشنواره کتاب کودک و نوجوان در تبریز استقبال و از آن به عنوان ظرفیتی مهم برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی یاد کرد.

ابراز امیدواری برای همکاری شورا برای تجهیز سینمای کودک کانون پرورش فکری تبریز

 مدیر کل کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی پیش از ظهر چهارشنبه در این دیدار با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص افزایش مخاطبان فعالیت‌های کانون، میزبانی جشنواره سراسری کتاب کودک و نوجوان و اجرای همایش علمی و دیدار نویسندگان با کودکان و نوجوانان را فرصتی مناسب برای تحقق اهداف فرهنگی در زمینه کتاب و کتابخوانی دانست.

هادی یوسف‌زاده با بیان اینکه در راستای بهره‌مندی تمامی مخاطبان از آثار هنری کانون، طرح اکران فیلم‌های ویژه کودک و نوجوان از ۱۵ آبان همزمان با سراسر کشور در مجتمع کانون پرورش فکری تبریز آغاز شده‌است، اظهار امیدواری کرد با مساعدت‌های شورای اسلامی کلانشهر تبریز زمینه‌های لازم برای توسعه و تجهیز این سینما فراهم شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی افزایش مراکز عرضه محصولات فرهنگی را بخشی از درخواست‌های به حق خانواده‌ها عنوان و در عین حال تصریح کرد: به زودی مراکز دیگری نیز در سطح شهر تبریز آغاز به کار خواهند کرد.

جشنواره کتاب کودک و نوجوان ظرفیت مناسبی برای توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی است

رئیس کمسیون فرهنگی و امور اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های مهمی که برگزاری جشنواره کتاب کودک و نوجوان در تبریز ایجاد می‌کند، تأکید کرد: با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان از این ظرفیت در جهت توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی به ویژه در میان خانواده‌ها استفاده کرد.

سعید حاجی‌زاده با اشاره به تاثیرگذاری فعالیت‌های کانون پرورش فکری در تربیت کودکانی خلاق و توانمند در عرصه‌های مختلف فرهنگی بر گسترش این فعالیت‌ها تاکید و تصریح کرد: کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی تبریز آمادگی انجام همکاری های لازم را در این راستا دارد.

رئیس کمسیون فرهنگی و امور اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز توسعه و تجهیز سالن اختصاصی سینمای کودک در تبریز و نیز افزایش کتابخانه‌های سیار و گسترش مراکز عرضه محصولات فرهنگی کانون را از جمله اقداماتی دانست که به توسعه فرهنگی منجر خواهد شد.

گفتنی است رئیس کمسیون فرهنگی و امور اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز در این دیدار از مجتمع کانون تبریز، سالن سینمای کودک و مرکز عرضه محصولات فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی نیز بازدید کرد.

مطالب مرتبط

تمدید مهلت ثبت‌نام ناشران برای شرکت در ۴ نمایشگاه کتاب استانی
به گزارش سخن به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، نمایشگاه کتاب در استان لرستان از ۱۱ تا ۱۶ مهر، گیلان از ۱۲ تا ۱۷ مهر، خراسان رضوی از ۲۳ تا ۳۰ مهر و ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت