درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, سیاست, قوه قضائیه  »   کابینه دیگر تغییرات ندارد/تدوین لایحه‌ای برای مبارزه بارانت‌خواری
16 آبان 1395 , ساعت 12:02
کابینه دیگر تغییرات ندارد/تدوین لایحه‌ای برای مبارزه بارانت‌خواری

معاون حقوقی رییس جمهور:

کابینه دیگر تغییرات ندارد/تدوین لایحه‌ای برای مبارزه بارانت‌خواری

معاون حقوقی رییس جمهور شایعه تغییرات جدید در دولت از جمله برکناری نهاوندیان و برخی وزیران اقتصادی را رد کرد.

به گزارش سخن، حجت الاسلام مجید انصاری در حاشیه برگزاری نمایشگاه مطبوعات در  نشست خبری در خصوص تغییرات احتمالی در بدنه دولت و انتشار برخی اخبار مبنی بر برکناری نهاوندیان و دیگر وزیران اقتصادی گفت: کابینه دولت دیگر تغییرات ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که شنیده شده دولت از برخی رسانه ها شکایت کرده است این صحت دارد؟ گفت: رسانه ها جایگاه بسیار مهمی در کشور دارند و ما از حقوق رسانه ها حمایت کرده و مقابل عوامل محدودکننده قدرت رسانه ها ایستاده ایم.

انصاری با بیان اینکه دولت از آزادی رسانه استقبال می کند، گفت: به خاطر بدعهدی برخی رسانه ها، آزادی رسانه را نادیده نگرفته ایم. اگر از مجاری رسانه ها به شخصی یا اموال نظام و مردم توهین و تجاوز شود و در صورت تضییع حقوق و توهین به رییس جمهور، معاونت حقوقی به این مسئله ورود می کند.

وی با انتقاد از برخی رسانه ها گفت: برخی رسانه ها کپی برداری از رسانه های ضد انقلاب و صهیونیستی هستند و با آن هیچ تفاوتی ندارند.

باید جلوی مسموم کردن فضای عمومی جامعه را گرفت

معاون حقوقی رییس جمهور با بیان اینکه باید جلوی مسموم کردن فضای عمومی جامعه را گرفت، گفت: با برخی نشریات و مطبوعات که خلاف مصلحت عمومی قدم برداشتند، برخورد کرده و به قوه قضائیه شکایت کردیم که البته تعداد آنها انگشت شمار است.

وی در خصوص قانون جامع انتخابات توضیح داد: این قانون از قبل در وزارت کشور و با کسب نظر از صاحب نظران آماده شده بود و در دستور کار کمیسیون های مجلس قرار گرفته است.

انصاری افزود: قرار شده است وزارت کشور لایحه موجود را با سیاست های کلی انتخابات تطبیق بدهد و کمیسیونی با حضور وزیر دادگستری، معاونت حقوقی و همچنین اعضا کمیسیون سیاسی دولت بررسی شود.

معاون حقوقی رییس جمهور در خصوص شکایت از برخی روحانیون گفت: دو مورد شکایت داشتیم که در قالب شکایت از رسانه ها از این دو مورد شکایت کرده ایم.

معاون حقوقی ریاست جمهوری در خصوص شکایت دولت از برخی از نمایندگان، گفت: مواردی بود که رسما قانون نادیده گرفته شده بود و اتهاماتی علیه مسئولان مطرح شده بود اما با توجه به اتمام مجلس قبل، تعاملی با مجلس فعلی صورت گرفت و بنای ما این است که با تعامل کار به شکایت نرسد.

انصاری از تشکیل معاونت علمی در معاونت حقوقی خبر داد و افزود: معاونت حقوقی و تنقیح تقویت شد و لایحه تعارض منافع یا ذی نفعان به دلیل اهمیتی که در راستای مبارزه با رانت خواری دارد،  تدوین شده است و به زودی تقدیم مجلس می شود.

 

مهر

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت