درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, تکنولوژی, سخت افزار  »   شارژ بی سیم تمامی دستگاه های داخل محیط با شارژر بی سیم جدید
13 آبان 1395 , ساعت 14:42
شارژ بی سیم تمامی دستگاه های داخل محیط با شارژر بی سیم جدید

شارژ بی سیم تمامی دستگاه های داخل محیط با شارژر بی سیم جدید

با وجود این فناوری جدید، تمام دستگاه های الکترونیکی نزدیک به هم در یک فضا مثل اتاق توسط شارژر بی سیم شارژ می شوند و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نخواهید داشت!

به گزارش سخن، توانایی شارژ دستگاه های الکترونیکی بدون اتصال آن ها به جریان برق در در حال نفوذ به محیط زندگی ما از قبیل اتاق و حتی مبلمان راحتی است و امروزه می توان کاربرد بسیار زیاد آن را در میان کاربران علاقه مند مشاهده کرد، اما بسیاری از این سیستم ها نیاز به نزدیکی به منبع قدرت دارند تا بتوانند عملکرد قابل قبولی داشته باشند. البته متخصصین با ارائه یک فناوری جدید در صدد این هستند تا با قرار دادن یک صفحه شارژر بی سیم مانند یک پانل-LCD در داخل دیوار، بتوانند چندین دستگاه الکترونیکی را به طور همزمان و آن هم حداکثر تا فاصله ۱۰ متر از شارژر شارژ کنند!

این در حالی است که سیستم های کنونی بیشتر از طریق القای جریان عمل می کنند. پنل شارژ شامل یک سیم پیچ است و همان طور که یک جریان از طریق آن سیم پیچ عبور می کند، یک میدان مغناطیسی به اندازه کافی قوی برای القاء جریان مشابه در یک سیم پیچ نزدیک تولید می کند؛ در واقع، چیزی که در یک تلفن، مسواک و یا ماشین الکتریکی گنجانیده شده است. مشکل این نوع سیستم ها این است که قدرت این میدان مغناطیسی به سرعت کاهش می یابد، به این معنی که کاربر مجبور است دستگاه الکترونیکی خود را در تماس با منبع قدرت و یا حداقل نزدیک به آن نگاه دارد. نتیجه آن است که در حالی که ظاهراً در این گونه سیستم ها کاربر نیازی به اتصال دستی دستگاه خود به جریان برق ندارد، همچنان می بایست به شارژر بی سیم نزدیک و به نوعی وابستگی مکانی داشته باشد.

دیوید اسمیت، استاد دانشگاه دوک و یکی از نویسندگان این مقاله گفت: سیستم پیشنهادی ما قادر خواهد بود تا به طور خودکار و به طور مداوم هر دستگاهی در هر نقطه در داخل یک اتاق را شارژ کند و به کاربر این امکان را می دهد تا با پیغام Low Battery و خالی شدن شارژ باتری دستگاه خود خداحافظی کند!

سیستم جدید سعی دارد با استفاده از فرکانس های مایکروویو بالاتر محدودیت های سیستم فعلی را از میان بردارد و امواج را با هدایت آن ها به یک پنل ال سی دی مانند تخت متمرکز کند. این پنل می تواند از یک فراماده ساخته شود که در حال حاضر اجازه می دهد تا وسایل نقلیه تویوتا از طریق یک “آنتن” تخت بر روی پشت بام با ماهواره ها ارتباط داشته باشند.

در این مورد، هر سلول در فراماده را می توان برای دستکاری موج الکترومغناطیسی مورد نظر تنظیم کرد که می تواند پرتوهای انرژی متمرکز را از یک پانل دیواری به اندازه یک تلویزیون، به چیزی به کوچکی یک گوشی  هوشمند در هر نقطه از اتاق هدایت کند. سیستم مذکور قادر به شارژ دستگاه های متعدد به طور همزمان است و در فاصله ۱۰ متری با دستگاه ها کار می کند که این مقدار دو برابر طیف کاربردی سیستم KAIST. است. البته سیستم COTA با پشتیبانی از فواصل ۹ متری (۳۰ فوت) کمی به سیستم جدید ما نزدیک تر است، اما از آن جا که این فناوری بر اساس آرایه فازی کار می کند، به احتمال زیاد به علت مصرف برق بسیار زیاد و در برداشتن هزینه های گزاف برای مصارف خانگی به هیچ وجه مناسب نیست!

البته، سیستم پیشنهادی ما نیز عاری از نقص نیست و در سر راه خود مشکلاتی را می بیند. منبع انرژی الکترومغناطیسی در پشت پانل نیاز به توازن قدرت و کاهش هزینه و کارآیی دارد و همچنین فراماده برای متمرکز کردن هر چه بهتر پرتوهای انرژی بدون ایجاد سیگنال های اضافی نیاز به بهینه سازی دارد. در حالی که پرتوها از نظر قرار گرفتن در معرض کاربرد انسان بدون ضرر شناخته شده اند، هنوز اگر کسی بین پانل و دستگاه راه برود، سیستم خود به خود خاموش می شود. اما تیم پشتیبان این فناوری بر این باورند که این مسائل به هیچ وجه ممکن نمی تواند مانعی بر توسعه و پیشرفت این فناوری و استقبال کاربران از آن شود.

اسمیت اذعان داشت: شایان ذکر است که می توان بر تمام این مشکلات و مسائل فائق آمد؛ ما در واقع با برخی از فرمول های تحلیلی خوب برای محیط های پوششی و پر بازده به میدان آمدیم. من فکر می کنم ساخت یک سیستم شبیه به این که می توان آن را در سقف تعبیه کرد و به صورت بی سیم همه دستگاه ها را در یک اتاق شارژ کرد، واقعا شدنی است! علاوه بر این ، نسخه هایی از این مفهوم وجود دارد که می تواند توان بیشتری را در فواصل  بسیار دورتر ارائه دهد.

newatlas

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت