درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   برگزیده, تاریخ انقلاب اسلامی, شخصیت ها  »   هاشمی: انقلاب با تصرف لانه جاسوسی زد توی دهن آمریکا
13 آبان 1395 , ساعت 0:05
هاشمی: انقلاب با تصرف لانه جاسوسی زد توی دهن آمریکا

33 سال پیش در چنین روزی

هاشمی: انقلاب با تصرف لانه جاسوسی زد توی دهن آمریکا

هاشمی رفسنجانی: ایران انقلابی این لانه جاسوسی را تصرف کرد و زد توی دهن آمریکا و مقابل آمریکا مردم مشتهایشان را گره کردند. و در خیابان ها شعار مرگ بر آمریکا را به عنوان شعار پایه ای در این کشور رایج کردند .

رخدادهای 13 آبان 62

چکیده :

  • آیت الله هاشمی : روزی که تصمیم بگیریم منافع آمریکا را هر جا که باشد نابود خواهیم کرد.

  • انتخابات در ایران آزاد آزاد است ما نیاز نداریم به خفقان اگر نیاز داشتیم و انقلاب ایجاب می کرد هیچ ابایی نداشتیم

  • شعار مرگ بر آمریکا شعار پایه ای ملت ایران است

  • آیت الله مشکینی : قوه قضائیه هر دست مرموزی که احتکار و گرانفروشی می کند را قطع کند.

  • جنگ خونین جناح های فلسطینی در طرابلس صدها کشته و مجروح به جای گذاشت.

هاشمی : انقلاب با تصرف لانه جاسوسی زد توی دهن آمریکا

نماز وحدت بخش و دشمن شکن این هفته تهران همانند جمعه های گذشته در دانشگاه تهران با شرکت انبوه مردم خداجوی و به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی امام جمعه موقت تهران برگزار شد.

آیت الله هاشمی رفسنجای در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران گفت : پیروزی انقلاب اسلامی تو دهنی بزرگی به آمریکا زد و  آمریکا را مقابل یک موج عظیم مردمی قرار داد آمریکایی ها در حال برنامه ریزی در لانه جاسوسی خود بودند که این موج عظیم را بخوابانند که این قضیه منجر به عصبانیت و خشم نیروهای آگاه مملکت و انقلاب شد و آنها در یک هجوم بسیار به جا و به موقع لانه جاسوسی را گرفتند استعفای دولت موقت نیز خودش کمک بزرگتری به انقلاب بود.

اقای هاشمی افزود :اصل و روح قضیه حمله آمریکا به طبس برای نجات گروگان ها نیز این بود که ایران انقلابی این لانه جاسوسی را تصرف کرد و زد وتوی دهن آمریکا و مقابل آمریکا مردم مشتهایشان را گره کردند. و   در خیابان ها شعار مرگ بر آمریکا را به عنوان شعار پایه ای در این کشور رایج کردند که این شعار به همه جا رفته و این کارها برای آمریکا خیلی گران تمام شد.

هاشمی افزود : ما هر وقت بخواهیم مستقیما با امریکا بجنگیم اعلام می کنیم و هر جای دنیا هم آمریکایی یا منافع آمریکا را ببینیم می زنیم.

آقای هاشمی درباره ادعای اعضای نهضت آزادی درباره آزاد نبودن انتخابات نیز گفت : انتخابات آزاد آزاد است ما نیاز نداریم به خفقان اگر نیاز داشتیم و انقلاب ایجاب می کرد هیچ ابایی نداشتیم ما برایمان انقلاب اصل است و امام اصل است و اسلام اصل است. اگر این انقلاب یک روزی به خفقان نیاز پیدا کرد خفقان پیش می آوریم اما امروز ایجاد نکرده هنوز(1)

آیت الله مشکینی :  قوه قضائیه دست های محتکران را قطع کند

نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم همزمان با یوم الله  13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی و سالروز تبعید امام امت در مدرسه امام صادق «ع» و به امامت آیت الله مشکینی برگزار شد.

آیت الله مشکینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم گفت : جوانان عزیر ما با تسخیر لانه جاسوسی و با این عمل شجاعانه ثابت کردند که کارتر ها و ریگان ها لات ها و عزی های زمان جز مجسمه ای نیستند و همه دیدیم آنها با همه دست و پا زدنها نتوانستند هیچ غلطی بکنند و ما پیروزی این انقلاب مهم را به همه مستضعفین جهان تبریک می گوییم.

آیت الله مشکینی در ادامه خطبه های نماز جمعه قم با اشاره به مسئله احتکار و گرانی گفت :من از قوه قضائیه می خواهم دست های مرموز را در زمینه احتکار و گرانی پیدا کرده و زود قطع کنند که هیچ چیز انقلاب ما را به اندازه این مسئله تهدید نمی کند.(2)

300 کشته و مجروح در درگیری بین هواداران و مخالفین عرفات

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع آگاه از طرابلس در شمال  لبنان گزارش داد جنگ بین هواداران و مخالفان یاسر عرفات طی 2 روز گذشته 130 کشته و 170 مجروح برجای گذاشته است بر اساس این گزارش اگر چه از شدت درگیری ها کاسته شده اما هنوز مبادله آتش توپخانه دو طرف ادامه دارد منابع لبنانی گفتند این حملات از سوی مخالفین جنبش الفتح علیه اردوگاه هایی که هواداران الفتح در آن سنگر گرفته بودند صورت گرفت اما هیچ کدام از مواضع هواداران عرفات به تصرف مخالفان وی نیفتاد.رادیو سوریه نیز  شرکت نیروهای سوری در نبردهای شمال لبنان را تکذیب کرد و گفت اتهام های عرفات در این زمینه با هدف توجیه شکست های وی صورت می گیرد.(3)

پی نوشت ها:

1. کیهان، 14 آبان 62 ، ص 21
2. جمهوری اسلامی، 14 آبان 62 ، ص4
3. کیهان ، 14 آبان ، ص 26

انتهای متن/

فارس

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت