درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   آسیا و اقیانوسیه, اخبار کوتاه, برگزیده, جهاد و مقاومت, جهان, دیگر حوزه ها  »   ربایش چهار روحانی شیعه پاکستانی بدست عناصر مرتبط با دولت
3 آبان 1395 , ساعت 13:28
ربایش چهار روحانی شیعه پاکستانی بدست عناصر مرتبط با دولت

ربایش چهار روحانی شیعه پاکستانی بدست عناصر مرتبط با دولت

چهار تن از روحانیون برجسته شیعه پاکستانی به نحو مشکوکی توسط عناصر ناشناس مرتبط با نیروهای امنیتی این کشور ربوده شده و اکنون پس از گذشت چند ماه از ربایش آنها، هنوز هیچ خبری از آنان منتشر نشده است.

به گزارش سخن، در ماه های اخیر چهار تن از روحانیون شیعه اهل پنجاب که از مشهد مقدس به سمت پاکستان در حال بازگشت بودند، توسط عناصر ناشناس مرتبط با دولت ربوده و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

در این مدت هیچ یک از این روحانیون شیعه در هیچ دادگاهی حاضر و محاکمه نشده اند و نیز هیچگونه اتهامی از سوی دولت به آنها نسبت داده نشده است.

«حجت الاسلام ثقلین نقوی»، «حجت الاسلام سید ذیشان گیلانی»، «حجت الاسلام سید عمران سجاد» و «حجت الاسلام عقیل حسین خان» چهار روحانی ربوده شده توسط عناصر دولتی هستند که سید عمران از اعضای انجمن علمای شیعه پاکستان است و عقیل حسین خان نیز مسئول دفتر مجلس وحدت مسلمین در مشهد است.

ثقلین نقوی و سید ذیشان از حدود سه ماه پیش ربوده و سپس به شکل غیر قانونی زندانی شدند و سید عمران نیز حدود چهار ماه پیش ربوده شده و عقیل حسین خان نیز حدود یک ماه پیش ربوده شد.

حال با گذشت این مدت، جامعه شیعیان پاکستان از مقامات این کشور به خصوص نخست وزیر و وزیر کشور پاکستان می خواهند هرچه زودتر تکلیف افراد ربوده شده مشخص شود و بدون هیچ تبعیضی، با آنان دقیقا مطابق قانون اساسی این کشور رفتار شود و در صورت داشتن هرگونه اتهامی، این اتهامات باید به آنان تفهیم شده و حق دفاع از خود، برای آنان محفوظ باشد.

همچنین باید این افراد دسترسی به وکیل خود داشته باشند و مطابق قانون امکان ارتباط با اقوام و خانواده برای آنان فراهم شود.

لازم به ذکر رژیم نواز شریف در پاکستان رفتار تبعیض آمیزی را نسبت به شیعیان در پیش گرفته است و از هر ابزاری برای فشار آوردن به آنان بهره می جوید. همچنین مقامات پلیس و امنیتی این کشور در قبال عملیات تروریستی که علیه شیعیان صورت می پذیرد، واکنش خاصی نشان نداده و از کنار آن با بی تفاوتی عبور می کنند که همین امر سبب اعتصاب غذای ۸۵ روزه «علامه راجه ناصر عباس جعفری» دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان شد.

 

انتهای پیام/

ابنا

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت