درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, کشتی و وزنه برداری, ورزش  »   مرادی: تغییرات در اساسنامه فدراسیون بین‌المللی به تصویب رسید
28 مهر 1395 , ساعت 13:06
مرادی: تغییرات در اساسنامه فدراسیون بین‌المللی به تصویب رسید

مرادی: تغییرات در اساسنامه فدراسیون بین‌المللی به تصویب رسید

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: پیشنهاداتی در کنگره فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری مطرح شد که مهمترین این موضوعات تغییرات در اساسنامه بود و به تصویب رسید.

به گزارش سخن و به نقل از سایت فدراسیون وزنه‌برداری، علی مرادی در حاشیه کنگره فدراسیون جهانی درخصوص دستور کار این کنگره اظهار داشت: پیشنهاداتی در این کنگره مطرح شد. مهمترین این موضوعات تغییرات در اساسنامه بود که به تصویب رسید.

وی در خصوص تقدیر فدراسیون جهانی از وزنه‌برداری ایران تاکید کرد: فدراسیون جهانی بابت درخشش وزنه‌برداران ایرانی در بازی‌های المپیک 2016 ریو به فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان تبریک گفت.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ادامه داد: مبحث دیگر این کنگره، در خصوص اعتراضات نامتعارف در مسابقات که جنبه بر هم زدن مسابقه را داشته باشد خاطیان به 100 هزار دلار جریمه نقدی محکوم و به مدت 2 سال شرکت در مسابقات محروم خواهند شد.

مرادی در خصوص حضور دو نماینده زن در چارت فدراسیون جهانی نیز عنوان کرد: در تغییرات اساسنامه نکته مهمی نیز به چشم می‌خورد، حضور دو نماینده زن در فدراسیون جهانی که یک نفر بعنوان نایب رییس و نفر دیگر بعنوان عضو هیئت رئیسه انتخاب شدند.

وی در خصوص بحث مبارزه با دوپینگ عنوان کرد: بحث مبارزه با دوپینگ در کنگره فدراسیون جهانی یکی از موضاعات مهمی بود که مطرح شد تا کشورهای عضو به مسئله بسیار مهم مبارزه با دوپینگ توجه زیادی داشته باشند.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان در خصوص میزبانی مسابقات جهانی در رده‌های سنی مختلف سال 2017 خاطرنشان کرد: میزبانی مسابقات در سال 2017 در رده سنی مختلف، یکی دیگر از موضوعاتی بود که در کنگره فدراسیون جهانی مطرح شد. بر همین اساس رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان به تایلند سپرده شد. ژاپن مسابقات جوانان جهان در سال 2017 را میزبانی می‌کند. با انصراف مالزی مسابقات بزرگسالان جهان نیز به شهر آناهیم در نزدیکی لس‌آنجلس تغییر یافت. مسابقات دانشجویان جهان در سال 2017 نیز به کشور چین تایپه داده شد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت