درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جامعه, گردشگری  »   زائران با مدارک کامل به مرز شلمچه مراجعه کنند
28 مهر 1395 , ساعت 10:46
زائران با مدارک کامل به مرز شلمچه مراجعه کنند

مدیر پایانه مرزی شلمچه:

زائران با مدارک کامل به مرز شلمچه مراجعه کنند

مدیر پایانه مرزی شلمچه با تاکید بر اینکه زائران با مدارک کامل به مرز شلمچه مراجعه کنند، گفت: تاکنون خبری مبنی بر عدم لزوم ویزا برای تردد به کشور عراق اعلام نشده است و در صورت اعلام این خبر، آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

به گزارش سخن، جمال حمیدی  با تاکید بر اینکه پایانه مرز بین‌المللی شلمچه تا قبل از اربعین حسینی به اتمام و مورد بهره‌برداری خواهد رسید، اظهار کرد: هر فردی که بناست از مرز عبور کند، باید به همراه خود ویزا داشته باشد.

وی ادامه داد: آن چیزی که تاکنون به دست ما رسیده این است که بدون ویزا نباید کسی به مرز شلمچه مراجعه کند و در خود محل مرز امکاناتی برای صدور ویزا وجود ندارد.

مدیر پایانه مرزی شلمچه با تاکید بر اینکه زائران اربعین حسینی باید با مدارک کامل به مرز مراجعه کنند، گفت: در شهرستان حدود 20 مرکز وجود دارد که خدمات ویزا را ارائه می‌دهد‌.

حمیدی در رابطه با شایعات سال گذشته در بحث تردد بدون ویزا تصریح کرد: در سال گذشته در مرز شلمچه با مشکلاتی مواجه شدیم و حضور جمعیت سبب بروز بی‌نظمی شد.

وی متذکر شد: از زائران اربعین حسینی انتظار داریم که با مدارک کامل به مرز شلمچه مراجعه کنند و اگر خبری در رابطه با عدم لزوم ویزا شد، از طریق خبرگزاری و منابع معتبر اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیر پایانه مرزی شلمچه خاطرنشان کرد: زائران اربعین حسینی بدون مدارک کامل به مرز مراجعه نکنند، چون که قطعا با مشکل مواجه خواهند شد و ما در مرز شلمچه امکاناتی برای صدور ویزا نداریم.

حمیدی در پایان گفت: زائران از همین روز‌ها برای صدور ویزا و سایر مدارک خود اقدام کنند، چون که هر چه به سمت اربعین حسینی پیش رویم، ازدحام بیشتر و زائران با مشکل مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/

فارس

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت