درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جامعه, حوادث  »   حوادث رانندگی در آذربایجان‌شرقی 390 قربانی گرفت
27 مهر 1395 , ساعت 14:18
حوادث رانندگی در آذربایجان‌شرقی 390 قربانی گرفت

در نیمه نخست امسال

حوادث رانندگی در آذربایجان‌شرقی 390 قربانی گرفت

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی از مرگ 390 نفر و مصدومیت بیش از 8 هزار نفر در حوادث رانندگی در نیمه نخست امسال در استان خبر داد.

به گزارش سخن به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی، بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: در نیمه اول امسال فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی 390 نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد 404 نفر بوده، کاهش حدود 3 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان 321 نفر مرد و 69 نفر زن بودند.

صمدی‌راد بیان کرد: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با 239 نفر در جاده های برون شهری، 97 نفر در مسیرهای درون شهری و 31 نفر در جاده‌های روستایی و 23 نفر در جاده های خارج از استان یا نا معلوم گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان افزود: بیشترین تصادفات منجر به فوت به ترتیب در حوزه شهرهای تبریز 19 نفر، میانه 6 نفر، شبستر و صوفیان 6 نفر، اسکو 6 نفر،خواجه 6 نفر آذرشهر 5 نفر و اهر 5 نفر رخ داده است.

وی همچنین گفت: در شهریور سال جاری تعداد 69 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت 3 نفر کاهش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همچنین افزود، در شش ماهه اول سال‌جاری تعداد مصدومین حوادث رانندگی 8 هزار و 813 نفر بوده است که از این تعداد 2 هزار و 347 زن و 6 هزار و 466 مرد بودند.

وی افزود: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی 8 هزار و 727 نفر گزارش شده بود حدود یک درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین در شهریور امسال یک‌هزارو 661 نفر در اثر حوادث راننگی مصدوم شدند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود 10 درصد افزایش داشته است.

گفتنی است تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال 94در استان 772 نفر بود که از این تعداد 153 نفر زن و 619 نفر مرد بودند. مصدومین این حوادث نیز درسال گذشته بالغ بر 15 هزار و 374 نفر گزارش شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت