درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, تکنولوژی, کامپیوتر و لپ تاب  »   مهرماه؛ بدترین زمان برای خرید کامپیوتر
27 مهر 1395 , ساعت 11:50
مهرماه؛ بدترین زمان برای خرید کامپیوتر

مهرماه؛ بدترین زمان برای خرید کامپیوتر

اگر در فکر خرید یک کامپیوتر جدید و یا ارتقا کامپیوتر قدیمی خود هستید، به شما پیشنهاد می کنیم چند هفته صبر کنید.

به گزارش سخن، هر دو شرکت اپل و مایکروسافت تنها چند روز تا رونمایی از نسل جدید کامپیوترهای خود فاصله دارند، بنابراین تصمیم گرفتیم تا محصولات جدید این دو غول بزرگ دنیای تکنولوژی، را که تا چند روز آینده منتشر خواهند شد، بررسی کنیم. پس همراه باشید.

یک کامپیوتر دسکتاپ جدید همه کار از مایکروسافت

مایکروسافت قصد برگزاری یک رویداد مطبوعاتی در تاریخ ۲۶ اکتبر در نیویورک را دارد که انتظار می رود در آن یک کامپیوتر دسکتاپ سورفیس را معرفی کند، که مدت زمان زیادی می باشد در مورد آن شایعه شده است. پیش بینی می شود مایکروسافت این کامپیوتر را برای مقابله با آم مک اپل ساخته است. از طرفی تاکنون، جزئیات کمی در مورد این کامپیوتر به بیرون درز کرده که هیجان معرفی آن را دو چندان می کند.

سال گذشته، مایکروسافت همه را با لپ تاپ و تبلت هیبریدی سورفیس بوک شگفت زده کرد، بنابراین از آن جا که سن این دستگاه ها تنها یک سال می باشد، انتظار نمی رود که در رویداد ۲۶ اکتبر شاهد رونمایی مدل جدیدی از آن ها باشیم و احتمالا همه چیز به معرفی یک کامپیوتر دسکتاپ جدید تعلق دارد.

MacBook و iMac جدید اپل

اپل اعلام کرده است که برنامه ریزی هایی را برای انتشار مک بوک و احتمالا یک iMac جدید تا پایان ماه اکتبر کرده است. در این میان، داستان بزرگ مربوط به مک بوک پرو جدید خواهد بود، که چندین ماه است شایعات مختلفی پیرامون آن پخش می شود. گفته شده که مک بوک جدید طراحی کاملا جدید و منحصر به فردی خواهد داشت و احتمالا به اسکنر عنبیه چشم مجهز می باشد.

به هر حال، شایعات پیرامون محصولات اپل همواره بسیار بوده است. مثلا در ماه آگوست اعلام شده بود که مک بوک جدید دارای اسکنر اثر انگشتی مانند آیفون است، یا دارای یک صفحه کلید تمام لمسی در بالای کیبورد، به جای دکمه های رایج می باشد که بسته به کار کاربران تغییر می کند.

برای پاسخ به تمام شایعات کافی است که چند روز دیگر صبر کنیم تا محصولات فوق به رسما رونمایی شوند.

msn

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت