درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, تکنولوژی, کامپیوتر و لپ تاب  »   Pixel 3؛ لپ‌تاپ فوق باریک گوگل با سیستم عامل اندرومدا
19 مهر 1395 , ساعت 12:30
Pixel 3؛ لپ‌تاپ فوق باریک گوگل با سیستم عامل اندرومدا

Pixel 3؛ لپ‌تاپ فوق باریک گوگل با سیستم عامل اندرومدا

شرکت گوگل از لپ تاپ فوق باریک جدید خود خبر داد که این لپ تاپ با سیستم عامل آندرومدا عرضه می شود.

به گزارش سخن، گوگل از لپ تاپ فوق باریک ۱۲٫۳ اینچی خود خبر داده است که این لپ تاپ با صفحه نمایش لمسی با نام Bison و احتمالاً با نام تجاری Pixel3 نام‌گذاری می شود. نکته قابل توجه در لپ تاپ جدید گوگل سیستم عامل آن است که این محصول با سیستم عامل آندرومدا Andromeda که ترکیبی از سیستم‌عامل‌های اندروید و کروم او اس است، عرضه می‌شود. این محصول گوگل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ عرضه می شود.

لپ تاپ جدید گوگل ممکن است با نام تجاری پیکسل ۳ ارائه شود و یا ممکن است با نام تجاری Andromeda pixel عرضه شود و این نام آغازی برای خط تولید لپ تاپ‌های گوگل با سیستم عامل آندرومدا باشد. هنوز اطلاعات دقیقی از نام این دستگاه منتشر نشده است و حدس و گمان های زیادی در این رابطه وجود دارد ولی بسیاری از منابع این لپ تاپ را با نام تجاری Pixel3 خوانده اند.

Pixel 3؛ لپ‌تاپ فوق باریک گوگل با سیستم عامل آندرومدا

هنوز برای تائید کردن این موضوع اطلاعات دقیقی در دسترس نیست ولی احتمال تبدیل پذیر بودن این دستگاه بسیار زیاد است. کروم بوک ها و محصولات اخیر کمپانی مایکروسافت یعنی سری لپ تاپ‌های Surface Book از قابلیت تبدیل پذیر بودن برخوردار بوده اند و انتظار می رود که این دستگاه با ضخامت کم؛ حدود ۱۰ میلی‌متر و صفحه نمایش نسبتاً کوچک، از قاعده تبدیل پذیر بودن پیروی کند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده به نظرمی رسد که این دستگاه در دو مدل با مشخصات،Intel m3 CPU و حافظه ۳۲GB و حافظه رم ۸GB و مدل i5 CPU با حافظه ۱۲۸GB و حافظه رم ۱۶GB عرضه خواهد شد.

این لپ تاپ دارای حسگر اثر انگشت خواهد بود و از دیگر ویژگی‌ها و امکانات لپ‌تاپ جدید گوگل می توان به USB-C، جک ۳٫۵ میلی متری هدفون، چهار میکروفون، اسپیکر استریو، عمر باتری ۱۰ ساعت را می توان نام برد.

 

laptopmag

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت