درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, شعر و ادب, فرهنگ و هنر, کتاب  »   با حذف «شهید فهمیده» از کتاب‌های درسی برخورد قانونی می کنیم
10 مهر 1395 , ساعت 16:39
با حذف «شهید فهمیده» از کتاب‌های درسی برخورد قانونی می کنیم

سردار بهمن کارگر:

با حذف «شهید فهمیده» از کتاب‌های درسی برخورد قانونی می کنیم

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: حتما بحث حذف درس «رهبران کوچک» از کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم توسط بنیاد حفظ آثار پیگیری خواهد شد.

به گزارش سخن، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در خصوص حذف درس «رهبران کوچک» از کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم در سال تحصیلی 95-96 گفت: برابر مقررات, بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در همه ابعاد سیاسی,آموزشی,فرهنگی,نظامی و اجتماعی طبق اساسنامه و دستور مقام معظم رهبری در هر جایی که دفاع مقدس دچار تحریف شود بنیاد حفظ آثار مدعی العموم بوده و نظارت بر کتاب‌ها و محتوای آنها یکی از وظایف بنیاد حفظ آثار است.

سردار کارگر با بیان اینکه تا به حال برخورد قانونی در این خصوص رسم نبود ولی اخیرا برخورد بنیاد با تحریف دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد,تصریح کرد: اگر در جایی دفاع مقدس تحریف شود بنیاد با تذکر نسبت به اصلاح آن اقدام می‌کند و اگر اصلاحی صورت نگرفت حتما با موضوع برخورد قانونی می شود.

وی وضعیت ورود آموزش و پرورش و حضور آن در حوزه دفاع مقدس را خوب توصیف کرد و گفت: حتما بحث حذف درس «رهبران کوچک» از کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم توسط بنیاد حفظ آثار پیگیری خواهد شد.

دانشجو

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت