درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, سینمای جهان, فرهنگ و هنر  »   اختلاف با برد پیت باعث کناره‌گیری آنجلینا جولی از یک فیلم شد
7 مهر 1395 , ساعت 14:04
اختلاف با برد پیت باعث کناره‌گیری آنجلینا جولی از یک فیلم شد

عواقب جدایی برانجلینا؛

اختلاف با برد پیت باعث کناره‌گیری آنجلینا جولی از یک فیلم شد

آنجلینا جولی که قرار بود به عنوان کارگردان، پشت دوربین فیلم «آفریقا» قرار بگیرد برای این که با برد پیت ارتباطی نداشته باشد از ساخت این فیلم منصرف شده است.

به گزارش سخن به نقل از آسوشیتدپرس، در حالی که سال پیش اعلام شده بود آنجلینا جولی کارگردان فیلم «آفریقا» خواهد بود که درباره یکی از حامیان حقوق حیوانات در آفریقا است، اکنون به نظر می‌رسد آنجلینا جولی برای اجتناب از همکاری با برد پیت که دوست داشت نقش اصلی فیلم را ایفا کند از این پروژه دور می‌شود.

این یکی از عواقب جدایی زوج برانجلیناست که هفته پیش خبر جدایی‌شان اعلام شد.

این فیلم با عنوان «آفریقا» فیلمی زندگینامه‌ای درباره زندگی واقعی دکتر ریچارد لیکی است که فعال محیط زیست، سیاستمدار و دیرین‌مردم‌شناس بود. او اواخر دهه ۸۰ در آفریقا فعالیت زیادی انجام داد و در سال ۱۹۸۹ با سوزاندن ۱۲ تن عاج فیل در پارک ملی نایروبی برای مقابله با شکارچیان فیل‌ها و قاچاقچیان عاج، در راس خبرها قرار گرفت.

در هر حال حالا گفته می شود جولی از این پروژه فاصله گرفته و با وجود این که بسیار جذب زندگی این شخصیت شده بود و دوست داشت کاری درباره آفریقا انجام دهد، قصد کارگردانی این فیلم را ندارد. او قرار بود هم کارگردان و هم از تهیه کنندگان فیلم باشد.

کمپانی فیلمسازی «اسکای دنس» همراه جولی، دانا گلدبرگ و جان پیترز تهیه‌کنندگی این فیلم را برعهده گرفته بودند.

در عین حال برد پیت نیز برای ایفای نقش اصلی انتخاب شده بود.

یکی از افرادی که با این پروژه ارتباط نزدیک دارد گفته است این پروژه دچار گرفتاری‌ زیادی شده است. در حالی که جولی ابتدا ابراز علاقه کرده بود آن را بسازد حالا اصلا حاضر نیست این کار را انجام دهد. برد پیت اما علاقه زیادی به ایفای این نقش دارد چون برای او یادآور «هفت سال در تبت » است و دلش نمی‌خواهد این نقش را از دست بدهد اما جولی دوست ندارد هیچ نوع رابطه شخصی یا کاری با پیت داشته باشد.

جولی سال پیش درباره ساخت این فیلم گفته بود: همواره ارتباط عمیقی با آفریقا و فرهنگ آن داشتم و به همین دلیل مجذوب فیلمنامه زیبای آن درباره مقابله یک مرد با شکارچیان فیل شدم؛ مردی که نسبت به دنیای اطراف خود احساس مسئولیت عمیقی دارد.

در واقع او برای کارگردانی فیلم «آفریقا» قرارداد هم امضا کرده بود. فیلمنامه این فیلم توسط اریک راث نوشته شده و داستان زندگی لیکی متولد آفریقا را تعریف می‌کند که در ابتدا باستان‌شناسی بود که به دنبال فسیل می‌گشت و موفق به کشف استخوان‌های انسان‌های اولیه نیز شده بود، اما بعدها توجه خود را به مبارزه با شکار فیل و کرگدن معطوف کرد.

هفته پیش اعلام شد آنجلینا جولی درخواست طلاق از همسرش برد پیت را پس از ۱۱ سال زندگی مشترک به دادگاه داده‌است.

انتهای پیام/

مهر

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت