درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, دفاع مقدس, سیاست  »   دشمن به دلیل روحیه مقاومت ایران تن به مذاکره داد
6 مهر 1395 , ساعت 15:48
دشمن به دلیل روحیه مقاومت ایران تن به مذاکره داد

حجت الاسلام اکرمی؛

دشمن به دلیل روحیه مقاومت ایران تن به مذاکره داد

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت گفت: دشمنان با تحریمها به دنبال فلج کردن ما بودند اما همان روحیه مقاومت که در دوران جنگ نصیبمان شد، تن به مذاکره ما دهند.

به گزارش سخن، سید رضا اکرمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز،  با اشاره به هفته دفاع مقدس و تأثیر فرهنگ دفاع مقدس بر روی مردم، اظهار کرد: همان‌گونه که قرآن و احادیث اهل‌بیت بیان می‌کنند، ما باید برای دفاع از خود، از همه امکانات و ابزار استفاده و خودمان را نیرومند سازیم.

وی بازدارندگی را مرحله اول مقابله با دشمن عنوان کرد و گفت: در جنگ تحمیلی، کشور ما آسیبهای زیادی دید، بطوریکه زمان جنگ 8 سال تحمیلی از جنگ جهانی دوم هم بیشتر بود و این موضوع باعث شد تا به کشور آسیبهای زیادی وارد شود و درعین‌حال نیز به متجاوز خسارت سنگینی وارد شود.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، تصریح کرد: رزمندگان دفاع مقدس هرگز اجازه ندادند دشمن پلید جهانی، صدام و حامیان او به کمترین اهداف خود برسند و در قطع‌نامه 598، نیز شاهد بودیم که صدام متجاوز محسوب و بنا شد که مبلغ 100 میلیارد دلار  به ایران خسارت بپردازد.

اکرمی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه دشمنان در دو حوزه اقتصاد و نظامی مانع پیشرفت ما هستند، گفت: باید برای برخورد و مقابله  با تهاجم‌های آنها آمادگی کامل داشته باشیم. دشمن در جنگ تحمیلی نتوانست چیزی را نصیب خود کند و بعد آن به فکر تحریم 12 ساله افتاد اما بازهم در آن چیزی نصیبش نشد.

وی افزود: دشمنان با تحریم‌ها به دنبال فلج کردن ما بودند اما همان روحیه مقاومت و جهادی که در دوران جنگ تحمیلی نصیبمان شد را در این تحریم‌ها به‌کار بردیم و این امر باعث شد که دشمنان تن به مذاکره ما بدهند و در مذاکرات هم شاهد بودیم که منطق  قدرت ایران بر منطق  قدرت دشمن غلبه پیدا کرد.

انتهای پیام/

تسنیم

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت