درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, المپیک ریو, برگزیده, سایر حوزه ها, ورزش  »   آسیب‌شناسی عملکرد کاروان پارالمپیک ایران در ریو
5 مهر 1395 , ساعت 11:15
آسیب‌شناسی عملکرد کاروان پارالمپیک ایران در ریو

آسیب‌شناسی عملکرد کاروان پارالمپیک ایران در ریو

دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک گفت: عملکرد کلی کاروان و تک تک رشته‌ها آسیب‌شناسی خواهد شد.

به گزارش سخن و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک در حالی پس از یازده روز رقابت میان شرکت‌کنندگان در ریودوژانیرو به پایان رسید که کاروان 111 نفره اعزامی ایران موفق به کسب جایگاه پانزدهم در جدول توزیع مدال‌ها شد. این جایگاه به واسطه 24 مدال شامل 8 طلا، 9 نقره و 7 برنز برای ورزش معلولان ایران به دست آمد.

مسعود اشرفی، دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک از این جایگاه و تعداد مدال‌های به دست آمده و در مجموع عملکرد کاروان اعزامی ایران ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: از عملکرد کلی کاروان و ورزشکاران کشورمان راضی هستیم اما این یک کلیت است.

وی با یادآوری اینکه کاروان ورزش معلولان ایران در 12 رشته در بازی‌های پارالمپیک ریو شرکت داشت، خاطرنشان کرد: هر یک از این رشته‌ها در جای خود و به صورت جداگانه به لحاظ عملکردی که ورزشکاران‌شان در ریو داشتند، مورد آسیب‌شناسی قرار می‌گیرند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک درباره اینکه «آسیب‌شناسی رشته‌های اعزامی به پارالمپیک ریو از چه زمان آغاز می‌شود و نتیجه نهایی چه تاثیری در برنامه‌ریزی‌های آتی دارد؟» گفت: این کار را شروع کرده‌ایم. کمیته ملی پارالمپیک بلافاصله بعد از بازی‌های ریو، در بخش فنی جمع‌آوری نتایج و چگونگی عملکرد هر یک از رشته‌ها و ورزشکاران را بر اساس گزارش‌های دریافتی از سرپرست آنها آغاز کرد. در ادامه اعضای کارگروه آسیب شناسی عملکرد کاروان ایران، با هر یک از رشته‌ها به صورت جداگانه و با حضور سرپرست و مربی آن رشته جلسه گذاشته و چگونگی عملکردها را به صورت دقیق تر مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: آسیب‌شناسی تک تک رشته‌ها در پارالمپیک ریو بین 3 تا 6 ماه زمان می‌برد. بعد از اتمام این کار و بر اساس همه جوانب و ارزیابی‌های صورت گرفته مشخص خواهد شد چه رشته هایی موفق بوده‌اند و کدام رشته‌ها نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و دلیل آن چه بوده است.

اشرفی همچنین تصریح کرد: براساس این نتایج و ارزیابی‌ها برنامه کمیته ملی پارالمپیک برای چهار سال آینده مشخص خواهد شد. ما چهار سال بعد بازی‌های پارالمپیک 2020 ژاپن را در پیش داریم اما پیش از آن در رویدادهای بزرگ و معتبر دیگری مانند بازی‌های پاراآسیایی باید شرکت کنیم. نتایج آسیب‌شناسی های انجام شده، برنامه ما را برای چهار سال آینده و تمام رویدادهای مهم طی این مدت مشخص می‌کند.

اشرفی ادامه داد: ترکیب کاروان اعزامی به ریو با ترکیب کاروان لندن کاملا متفاوت است. در ریو از مجموع 111 ورزشکار اعزامی ایران، 60 ورزشکار برای رشته‌های تیمی بودند در حالیکه تعداد ورزشکاران رشته‌های تیمی ما در لندن خیلی کمتر بودند.

وی اظهار داشت: برای 60 ورزشکاری که در رشته‌های تیمی راهی ریو شدند، حداکثر 5 مدال تصور می‌شد، نه 60 مدال. ما برای والیبال نشسته مردان و فوتبال هفت نفره پیش بینی مدال کرده بودیم که حاصل شد. تیم ملی فوتبال پنج نفره هم با احتمال مدال صاحب سکوی دوم شد. علاوه بر همه اینها شرایط پارالمپیک لندن با ریو یکسان نبود.

دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک در پایان خاطرنشان کرد: پس از اتمام آسیب‌شناسی عملکرد کاروان ایران در تک تک رشته‌ها، برنامه چهار سال آینده مشخص و اعلام می‌شود.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

هزینه 14 میلیون دلاری رم برای اعلام آمادگی میزبانی 2024
به گزارش سخن، جیووانی مالاگو رئیس کمیته المپیک ایتالیا اعلام کرد آمادگی رم برای میزبانی بازی‌های 2024 برای این کشور 14 میلیون دلار هزینه در برداشته است. وی در این باره اظهار داشت: با ...
رستمی: وزنه‌بردار نمی‌شدم، کشتی می گرفتم
به گزارش سخن، کیانوش رستمی قهرمان وزنه‌برداری المپیک ریو در مراسم سالروز تولد جهان‌پهلوان تختی اظهار داشت: من به دلیل ارادتی که به جهان‌پهلوان تختی دارم و اینکه این پهلوان را الگوی زندگی خود ...
رحیمی: مسئولین حتی یک تماس هم با من نگرفتند/ فقط وعده و وعید می دهند
به گزارش سخن، حسن رحیمی دارنده مدال برنز المپیک درباره مراسم روز کشتی گفت: سالروز تولد جهان‌ پهلوان تختی قهرمان کشتی و فردی که الگوی اخلاقی و رفتاری بسیاری از ما ایرانی‌ها بود را ...
شرایط مناسب برای بانوان ایرانی موجب افتخار آفرینی است/ کیمیا علیزاده نماد زن خندان ایرانی است
زهرا ساعی در گفت و گو با خبرنگار سخن گفت: کیمیا علیزاده افتخار بانوان ایرانی است و ثابت کرد که بانوان نیز در رشته  ها و حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی تلاش ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت