درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, فرهنگ و هنر, نمایش  »   سه نمایش جدید در تئاتر شهر به روی صحنه می‎‌روند
3 مهر 1395 , ساعت 14:07
سه نمایش جدید در تئاتر شهر به روی صحنه می‎‌روند

سه نمایش جدید در تئاتر شهر به روی صحنه می‎‌روند

برنامه تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که از هفته جاری چند اثر نمایشی جدید در تالارهای مختلف این مجموعه روی صحنه می رود.

به گزارش سخن، شش اثر نمایشی هفته جاری در تالارهای اصلی، چهارسو، سایه، قشقایی و پلاتو اجرا میزبان علاقه مندان تئاتر خواهد بود.

در تالار اصلی با پایان گرفتن نمایش «سه خواهر و دیگران» به کارگردانی حمید امجد، نمایش « سردار» به نویسندگی و کارگردانی نادر برهانی مرند از روز چهارم ماه ساعت 19:30 با قیمت بلیت 20 ، 25 و 30 هزار تومان اجرای خود را آغاز می کند. در این اثر نمایشی ( به ترتیب ورود) هدایت هاشمی، نسیم ادبی، احمد کاوری، نداکوهی، سید علی صالحی، فریدون محرابی، حسین پاکدل، ناهید مسلمی، میرطاهر مظلومی به عنوان بازیگر حضور دارند.

در تالار چهارسو هم با اتمام اجرای نمایش «اگر…» به کارگردانی وحید رهبانی ، نمایش «درباره تصویرت از من تجدید نظرکن»  اثری از النوراهردر از روز یکشنبه چهارم مهر ماه ساعت 20:30 با قیمت بلیت 25 هزار تومان و مدت زمان 80 دقیقه و  حضور آروند دشت‌آرای (ایران)، مارین ون هولک (هلند)، آروشا بیگی (ایران)، مالته شولتز (آلمان)، دیبا خاتمی (ایران)، میخائیل بلوس (هلند)، استوارت دنیسون (انگلستان)، آزاده میرزایی (ایران) میزبان دوستداران تئاتر خواهد بود.

«فصل بهار نارنج» عنوان نمایش جدید دیگری به نویسندگی محمود ناظری و غلامرضا عربی است که از روز ششم مهر ماه  جایگزین نمایش « سپنج رنج و شکنج فرخنده» به کارگردانی شهرام گیل آبادی خواهد شد. در این اثر نمایشی که از تاریخ یاد شده ساعت 18 به مدت زمان 50 دقیقه و قیمت بلیت 12 هزار تومان در پلاتو اجرا به صحنه می رود، گروهی از بازیگران نابینا متشکل از ندا سلیمانی، علی بلبلی، مریم دیهیم بخت، حجت الله سنگانه، بابک محمد زاده، محسن رستمی، حمید رضا کیانی خواه، شیما شوری هنرنمایی خواهند کرد.

در تالار قشقایی نیز نمایش «روایت عاشقانه» به کارگردانی بابک دقیقی در چارچوب جدید ترین پروژه مرکز مطالعات اجرایی قشقایی میزبان تماشاگران تئاتر خواهد بود، در این اثر نمایشی که از تاریخ یاد شده ساعت 19 به مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 20 هزار تومان به صحنه می رود حسین محمد آبادی، علی نفیسی، مهدی خسروی، رسول نیازی، سجاد امیر مجاهدی به عنوان بازیگر حضور دارند.

نمایش «صبح بخیر» به نویسندگی و کارگردانی سیروس همتی هم ساعت 19:30 به مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 20 هزار تومان با بازی کامبیز امینی، علی برجی، آذر سماواتی، شهرام مسعودی، آزیتا نوری وفا، بهار همتی، نگار همتی در تالار سایه تئاتر شهر اجرا می شود.

«کلارینت» هم عنوان دیگر نمایشی به نویسندگی سیروس همتی و کارگردانی فرید یوسف پور است که ساعت 21 به مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 20 هزار تومان و بازی مجید آهنگران، فریبا خادمى، سجاد دیرمینا، لیلا بوشهرى، مرتضى کاظمى، امیر حسین ناصر، ستایش محمدآبادى در تالار سایه به صحنه می رود.

 

انتهای پیام/

پارس

مطالب مرتبط

نمایشهای زنانه در تالارهای تهران
به گزارش سخن، با آغاز فصل پاییز از روز پنجشنبه، فصل پاییزی و البته گرم همچون تابستان تئاتر تهران نیز رقم خواهد خورد. در نخستین هفته پاییزی سال 95، تماشاخانه‌های تهران میزبان آثار تازه‌ای ...
دو نمایش از دو کارگردان زن میزبان مخاطبان تئاتر می‌شود
به گزارش سخن، «نیمروز اسکاتلند» تازه‌ترین اثر گروه تئاتر یرما، براساس نمایشنامه «مکبث» ویلیام شکسپیر است که توسط ندا هنگامی طراحی و کارگردانی شده است. این نمایش از 25 شهریورماه در سالن ارغنون به ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت